דבר המנהלת

"השפעתו של מורה היא לנצח, לעולם לא ידע עד להיכן היא מגעת" (הנרי ברוקס אדאמס)

חרטנו על דגלינו לתת לתלמידינו הזדמנות שנייה להצלחה ראשונה ואנו עושים זאת דרך שלוש המילים החקוקות בחזון בית הספר: מהדרה להדדיות ולעצמאות במילים אחרות, מקליטת תלמידים שמגיעים במצב מיואש בעקבות אי ההצלחות שחוו (הדרה), דרך ההכלה המיוחדת לנו (הדדיות), הלמידה המשמעותית שניטעת בתלמידינו זו התקווה ועם סיום לימודיהם הם יוצאים להגשמה ולעצמאות. 

בתיכון יעדים לא מוותרים ומאמינים מהרגע הראשון שכל תלמיד מסוגל ובגדול. לכן, אנו מתעקשים  ועושים את הכל בכדי   לעורר בתלמידינו עניין והכי חשוב ,לטעת בתלמידינו את ההרגשה שאנחנו איתם. מאמינים בהם, ביכולות ובכישורים שלהם ובפוטנציאל שלהם להצליח ולהגיע רחוק. 
בחרנו להכיל ולא לשפוט, כי זה מה שאנחנו עושים כאן, ביעדים, כי זה ה"אני מאמין שלנו". 

כאן, ביעדים, אנחנו רק עוזרים. מעניקים את המסגרת ואת רשת הביטחון. נותנים את התנאים לפרוח. וכשמגיע השינוי, הרגע הקטן הזה  ,שבו התלמיד בוחר לקחת אחריות, לעשות מאמץ ולהתחיל, ברגע הזה אין מאושרת ממני, וזה שווה את הכל.   אלו הרגעים שלמענם אנשי החינוך מקריבים את הכל.

כאן ביעדים הצוות החינוכי רואה את החלום. את החלום הפרטי של כל אחד ואחת, אנחנו כאן כדי לתת לתלמידינו את האומץ ואומץ פירושו לקצר  את המרחק בין חלום למציאות. לתת את הכל כדי שיצליחו, וישיגו, וירכשו חברים וילמדו כמו כולם.  

 אין שני לנו בכל הארץ. לימודים לקראת תעודת בגרות יחד עם הכשרה מקצועית ופנימייה הנותנת מענה לתלמידות מהסביבה הקרובה והרחוקה שרוצות להתמקד בעצמן ולהצליח.

השילוב המיוחד הזה מוציא מידי שנה בוגרות ובוגרים שבזכות המקום המיוחד הזה מגיעים רחוק. 


                                                                                                                                                                                               
 
ד"ר יפה שגיא, מנהלת תיכון יעדים
טלפון
04-8727085
דוא"ל
yeadimschool@gmail.com
כתובת
החקלאים 17, כפר ביאליק, ק.ביאליק